Kupując nowe mieszkanie na etapie budowy pierwszą umową, którą należy zawrzeć, jest umowa deweloperska. Jest ona korzystna dla obu stron, ale przede wszystkim zabezpiecza prawnie nabywcę lokalu mieszkalnego. Sprawdź, co warto wiedzieć przed jej podpisaniem.

Kupując mieszkanie, zakładamy, że będzie ono miało powierzchnię zgodną z deklarowaną przez dewelopera. Jednak powierzchnia użytkowa mieszkania ujęta w projekcie często różni się od faktycznej. Dowiedz się, z czego wynikają różnice, a także w jaki sposób mierzyć powierzchnię mieszkania.

Niskie bezrobocie, rosnące zarobki i kiepsko oprocentowane lokaty bankowe – to m.in. powody, dla których w ostatnim czasie wiele osób posiadających oszczędności rozważa zakup nieruchomości pod wynajem. Czy to rozsądne rozwiązanie? Gdzie kupić mieszkanie, aby inwestycja przynosiła zysk?

Dysponując kwotą zaspokajającą część wartości nieruchomości można skorzystać z rozwiązania, jakim jest darowizna pieniężna na mieszkanie. W jaki sposób rozliczyć się z otrzymanej kwoty, aby nie zapłacić podatku? Poniżej informacje, które pomogą zrobić to we właściwy sposób.

Dokładnie sprawdziłeś dewelopera i inwestycję przed zakupem mieszkania? To wcale nie gwarantuje, że budynek jest pozbawiony wad. Jeżeli właśnie zauważałeś defekty i szukasz odpowiedzi na pytanie, kiedy deweloper odpowiada za usterki, dobrze trafiłeś – tłumaczymy tę kwestię.

Kontakt

Biuro Zarządu
ul. Szczęśliwa 33,
Sky Tower, 10. piętro
53-445 Wrocław

Dział Promocji i Reklamy
tel. 71 388 40 62
marketing@pdsa.pl

Logistyka i Zakupy
tel. 71 388 40 51
logistyka@pdsa.pl

Profit Development